Kontakta oss

ILME i Norden

Ni är alltid välkomna att kontakta oss för funktionella och kostnadseffektiva lösningar liksom teknisk support kring mångpoliga, industriella kontaktdon för kraft, kommunikation, signal och pneumatik.

Vi erbjuder även teknisk utbildning hos er eller vid vårt Nordiska huvudkontor i Löddeköpinge, strax norr om Malmö.

Dina kontakter på ILME Nordic:

HEADQUARTERS AND WHAREHOUSE
ILME NORDIC AB
Transportvägen 18Skåne
246 42 Löddeköpinge
Sweden
Tel: +46 46 18 28 00
Fax: +46 46 18 28 10
INFO Ilme, Teknisk support: support@ilme.se
Order Ilme: order@ilme.se

 

Niklas Sparrenbom
Managing Director
Tel dir: +46 46 18 28 01
Mob: +46 708 769 441
niklas.sparrenbom@ilme.se
Ladda ned mitt V-kort
Susanne Fossto
Finance
susanne.fossto@ilme.se
Kalle Dahlqvist
Warehouse & Shipping
Tel dir: +46 46 18 28 03
kalle.dahlqvist@ilme.se
Ladda ned mitt V-kort
Torbjörn Melin
Sales Engineer
Tel dir: +46 46 18 28 04
Mob: +46 72 402 55 55
torbjorn.melin@ilme.se
Ladda ned mitt V-kort
Anna Johansson
Parental leave
Sales & Purchasing Administrator
Tel dir: +46 46 18 28 05
Mob: +46 720 80 85 86
Anna.johansson@ilme.se
Ladda ned mitt V-kort
Marrekke Nielsen
Substitute Sales & Purchasing Administratormarrekke.nielsen@ilme.se
SALES OFFICE GÖTEBORG
ILME NORDIC AB
Stora Åvägen 21
436 34 Askim
Sweden
Tel: +46 31 79 71 444
SALES OFFICE STOCKHOLM
ILME NORDIC AB
Sollentunavägen 63
191 40 Sollentuna
Sweden
Tel:  +46 8 55 520 280
Göteborgskontoret
Filip Knutsson
Technical Manager
Tel dir: +46 31 7971 444
Mob: +46 720 80 80 80
filip.knutsson@ilme.se
Ladda ned mitt V-kort
Erik Stockholmskontoret
Erik Lindén
Sales Engineer
Tel dir: 
+46 8 55 520 280
Mob: +46 703 10 77 45
erik.linden@ilme.se
Ladda ned mitt V-kort