CHPW 32 LS
Surface mounting housing, W-TYPE series, with 1 lever, Pg36 cable entry, size "77.62", with metal cover
Part number CHPW 32 LS
| Product description | |
| Product type | Surface mounting housing |
| Series | W-TYPE |
| Closing type | with 1 lever |
| Size | size 77.62 |
| Cable entry | with cable entry
Pg36 |
| Specification | with metal cover |
| Technical data | |
| IP degree of protection | IP65 / IP66 / IP69 |
| Further technical details | |
| Weight | 801,00 g |
| Operating temperature range (min, max) | -40°C...+125°C |
| Material properties | |
| Other materials | Lever: Stainless steel, polyamide (PA) |
| Colour | RAL 9005 black |
| RoHs conformity | compliant |
| China RoHs - EFUP | e |
| REACH SVHC substances | no |
| Approvals / Standards | |
| Certifications | DNV, BV |
| UL | ECBT2 |
| cUL | ECBT8 |
| General ordering information | |
| EAN13 code | 8015747023986 |
| Packaging Information | |
| Packaging length | 290,00 mm |
| Packaging height | 140,00 mm |
| Packaging width | 215,00 mm |
| Packaging weight | 3,41 kg |
| Packaging volume | 8,73 dm³ |
| Packaging description | Carton box |
| Packaging quantity | 4 Pcs |
| Packaging EAN code | 8015747219921 |
| Sub-packaging weight | 0,85 kg |
| Sub-packaging description | Plastic packaging |
| Sub-packaging quantity | 1 Pcs |
| Sub-packaging EAN barcode | 8015747023993 |


favourites

