MXA 02 O32
Hood, MIXO TWO series, with 2 pegs, M32 side cable entry, 2 module, with PE connection terminal and contact
Part number MXA 02 O32
| Product description | |
| Product type | Hood |
| Series | MIXO TWO |
| Closing type | with 2 pegs |
| Size | 2 modules |
| Cable entry | side cable entry
M32 |
| Specification | with PE connection terminal and contact |
| Technical data | |
| IP degree of protection | IP65 |
| Further technical details | |
| Mating cycles | ≥ 500 |
| Weight | 196,00 g |
| Operating temperature range (min, max) | -40°C...+125°C |
| Tightening torque for PE connection | 1,2 Nm |
| Material properties | |
| Main material | Zinc die-cast |
| Other materials | Lever: Thermoplastic material and stainless steel core |
| Colour | RAL 7040 grey |
| RoHs conformity | compliant |
| China RoHs - EFUP | e |
| REACH SVHC substances | no |
| General ordering information | |
| EAN13 code | 8015747189408 |
| eCl@ss 8.1 | 27440202 |
| ETIM 7.0 | EC000437 |
| Packaging Information | |
| Packaging length | 180,00 mm |
| Packaging height | 120,00 mm |
| Packaging width | 155,00 mm |
| Packaging weight | 2,12 kg |
| Packaging volume | 3,35 dm³ |
| Packaging description | Carton box |
| Packaging quantity | 10 Pcs |
| Packaging EAN code | 8015747210362 |
| Sub-packaging weight | 0,21 kg |
| Sub-packaging description | Plastic bag |
| Sub-packaging quantity | 1 Pcs |
| Sub-packaging EAN barcode | 8015747210386 |



favourites
