JPFV 32 G36
Hood, JEI®-P series, with 2 levers, PG36 top cable entry, size "77.62"
Part number JPFV 32 G36
| Product description | |
| Product type | Hood |
| Series | JEI®-P |
| Closing type | with 2 levers |
| Size | size 77.62 |
| Cable entry | top cable entry
Pg36 |
| Technical data | |
| IP degree of protection | IP65 |
| Further technical details | |
| Weight | 437,50 g |
| Operating temperature range (min, max) | -40°C...+125°C |
| Material properties | |
| Colour | RAL 7040 grey |
| Approvals / Standards | |
| Certifications | DNV, BV |
| UL | ECBT2 |
| cUL | ECBT8 |
| General ordering information | |
| EAN13 code | 8015747175418 |
| Packaging Information | |
| Packaging weight | 3,50 kg |
| Packaging description | Carton box |
| Packaging quantity | 8 Pcs |
| Packaging EAN code | 8015747175470 |
| Sub-packaging weight | 0,44 kg |
| Sub-packaging description | Plastic packaging |
| Sub-packaging quantity | 1 Pcs |
| Sub-packaging EAN barcode | 8015747175487 |


favourites

