CHVT 32.6
Part number CHVT 32.6
| Product description | |
| Product type | Hood |
| Series | C-TYPE |
| Closing type | with 4 pegs |
| Size | size 77.62 |
| Cable entry | top cable entry with adapter
1'' NPT |
| Technical data | |
| IP degree of protection | IP65 / IP66 / IP69 |
| Further technical details | |
| Weight | 441,70 g |
| Operating temperature range (min, max) | -40°C...+125°C |
| Material properties | |
| Colour | RAL 7040 grey |
| RoHs conformity | Compliant with exemption 6(c): copper alloy containing up to 4% lead by weight |
| China RoHs - EFUP | 50 |
| REACH SVHC substances | Yes Lead |
| SCIP number | 15deaf78-e939-4401-a0b0-e2228ca32a03 |
| Approvals / Standards | |
| Certifications | DNV, BV |
| UL | ECBT2 |
| cUL | ECBT8 |
| General ordering information | |
| EAN13 code | 8015747025751 |
| Packaging Information | |
| Packaging length | 370,00 mm |
| Packaging height | 140,00 mm |
| Packaging width | 210,00 mm |
| Packaging weight | 3,77 kg |
| Packaging volume | 10,88 dm³ |
| Packaging description | Carton box |
| Packaging quantity | 8 Pcs |
| Packaging EAN code | 8015747025768 |
| Sub-packaging weight | 0,47 kg |
| Sub-packaging description | Plastic packaging |
| Sub-packaging quantity | 1 Pcs |
| Sub-packaging EAN barcode | 8015747025775 |



favourites

